Coke icon

GARANTİLİ BAŞARI

Mutluluk Peşimizde - 1 Comments Off on GARANTİLİ BAŞARI

İlk olarak sizin bu kitabı okurken kendinizin de mutlu bir yaşam yaşayabileceğinizi bilmenizi istiyorum.

Siz harika potansiyelleri olan birisiniz. Hayalleriniz var ve geleceğiniz ümit vaat ediyor.

“Ne mutlu bunlara sahip olan halka! Ne mutlu Tanrısı RAB olan halka (ne şanslı, ne başarılı, ne kıskanılır bir halk)!” (Mezmur 144:15).

Bu ayet sizden bahsediyor!

Yaşamı yorgun adamlarla yaşayıp her günü neşesiz ve keyifsiz yaşayabileceğinizi düşünmeyin. Tanrı, yaşama sevincinizin yenilenip hayatınıza katılması için yüreğinizin amaçla dolmasını istiyor. Tanrı’nın bizim için dolu dolu bir hayat seçmiştir ve bu da harika bir şeydir.

Siz bu noktaya nasıl varabileceğinizi merak edebilirsiniz. Devam edecek gücünüz olmayabilir. Sabah yataktan kalkmayı istemiyor ve işe gitmek için dışarı çıkmakta zorlanıyor olabilirsiniz.

Ben de tabii ki aynı şeyleri yaşadım. Ve şimdi de size yardım edeceğim

Bu kitabı kendi kekiniz, yüzünüzü güldürüp yeniden hayal kurabilmenize yardım edecek özel bir şey olarak düşünün.

Cesaretle dolmaya ihtiyacınız var. Bu cesarete şimdi ihtiyacınız var! Her zaman zorluklara göğüs gererek yaşamanız gerekmez.

İsa, “Tavuğun civcivlerini kanatları altına topladığı gibi ben de kaç kez senin çocuklarını toplamak istedim, ama siz istemediniz” demiştir (Luka 13:34).

İsa, size yüreğindeki yerinizi göstermek için çok merhametli bir örnek kullanmıştır.

O, bugün de size karşı merhametlidir. Bir anne tavuğun civcivlerini korumayı istediği gibi Tanrı da sizi sevgisiyle kuşatmak ister. Sevgiyle kuşatılma vaktiniz gelmiştir.

Size kim olduğunuzun hatırlatılmasına ihtiyacınız var. Sizin için hiçbir şey imkânsız değildir. Birçok kereler bunu fazlasıyla kolay bir şekilde unuturuz.

Zaman, arkamıza yaslanıp, gevşeyip Tanrı’nın verdiklerini alma zamanıdır. Size geleceğinizi, kaderinizi ve dünyada neden özel bir yeriniz olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Sizin, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için yapmanız gereken özel bir işiniz var. Ben burada sizin kendiniz hakkında doğru olduğunu zaten bildiğiniz şeyleri size hatırlatmaya çalışıyorum. Tanrı sizden yana ve sizin için harika planları var (Yeremya 29:11). Siz, hayat boyunca size yardımcı olmaları için doğuştan eşsiz yeteneklerle yaratıldınız.

Şu anda kendinizi nasıl hissediyor olursanız olun, pes etmeyin. Geleceğinizin kapıları ardına kadar açık! Biraz daha sabredip gayret ederek oraya varacaksınız. Yolu adım adım izlemeye devam ettikçe doğru yolda kalacaksınız.

Oraya yakında varacaksınız. Acı ve kafa karışıklığı, reddedilme ve kendinizi çaresiz hissetmeniz sizi geri tutamaz; çünkü siz Tanrı’nın yüreğini istiyorsunuz. Tanrı gece yarıları o ağlamalarınızı duyar. Tanrı’nın yüreği sizden yanadır.

Sizi başkalarından farklı kılan Tanrı’nın size olan sevgisidir. Siz dinamik bir potansiyele sahip birisiniz. Sizin zamanınız şimdidir!

Lastiklerinizden birazcık hava kaçmış olması sizin için her şeyin sona erdiği anlamına gelmiyor.

Siz bir amaçla yaratıldınız. Siz bir hayalle yaratıldınız. Ve dünyamızı etkileyebilirsiniz.

Mutlu bir hayatınız olabilir!

Siz istisna değilsiniz!

Pin It

» Mutluluk Peşimizde - 1 » GARANTİLİ BAŞARI
On November 4, 2013
By

Comments are closed.

« »