Clapperboard_set

HAZIRSINIZ, SÜRPRİZ YAPIN!

Mutluluk Peşimizde - 1, Uncategorized Comments Off on HAZIRSINIZ, SÜRPRİZ YAPIN!

Şimdi Türk hapishanesine yine dönelim. Bundan bir hafta önce iş yerime ısmarladığım ve Türkçe İncillerden oluşan büyük bir paket gelmişti. Bunun üzerine arkadaşım Joe’yle birlikte bu kitapları dağıtmak için Türkiye’nin doğusuna gitmiştik.

Otobüsten indik, büyük kutularımızı otogarın emanetçisine bıraktık. Stokumuzdan bir kısmını yanımıza alıp bu değişik ve egzotik kentin Arnavut kaldırımlarında yürümeye başladık.

Sonunda ilk dükkânı bulduk ve siparişlerini teslim ettik. Bir “müşteri” kitaplarımızdan birini satın aldı ve hemen oracıkta okumaya başladı. Ben çok heyecanlanmıştım! İncil’i hevesle karıştırdı.

Sonra dükkânın sahibi bizi aynı sokaktaki bir başka dükkâna gönderdi.

İkinci dükkândaki tezgâhın arkasında üç kişi vardı. Orada soğuk ve itici bir şekilde oturuyorlardı. Bana gözlerini kırpmadan baktılar.

İçlerinden biri, dükkânın sahibi, üç başka kitapçı dükkânı olduğunu ve büyük bir sipariş vermek istediğini söyledi.

Ben de, “Ah, ne iyi! Büyük bir müşteri!” diye düşündüm.

Ona birkaç numune bıraktıktan sonra oradan ayrıldık ve kentin geri kalan kısmını keşfe çıktık. Yarı kırsal, yarı kentsel güzel bir şehirdi. Ve köşedeki kafede yediğimiz Türk yemekleri de harikaydı!

Öğle yemeğinden sonra, otobüsümüze binip eve dönmeye hazır bir şekilde otogara gittik!

Bundan sonra çok tuhaf bir şey oldu. Biz otobüsümüzü beklerken, ikinci dükkândaki “dükkân sahibi” otogara geldi.

Bundan sonra daha da büyük bir sürpriz gerçekleşti! Tıpkı televizyonda yaptıkları gibi, cüzdanını açıp kimliğini gösterdi. Gayet sert bir şekilde, “Ben polisim. Benimle gelin” diye emretti.

Pin It

» Mutluluk Peşimizde - 1, Uncategorized » HAZIRSINIZ, SÜRPRİZ YAPIN!
On November 4, 2013
By

Comments are closed.

« »